Cisowianka
Zioła, warzywa… i Water&Wine

Zioła, warzywa… i Water&Wine

06 wrzesnia 2016

Sobotnie spotkanie w koncepcie restauracyjnym Water&Wine zostało przygotowane we współpracy z wydawnictwem Sezonownik, które jak w poprzednich latach inspiruje i zachęca do wykorzystywania sezonowości w kuchni. W ramach tej inicjatywy pasjonaci kulinariów pojawili się w  zakładzie butelkującym Cisowiankę na wspólne gotowanie pod okiem szefa kuchni Water&Wine – Marka Flisińskiego.

Wyjątkowy koncept restauracyjny Water&Wine jest idealnym miejscem na warsztaty tego typu. Tuż obok konceptu znajduje się ogród warzywno- ziołowo – owocowy, gdzie Szef kuchni codziennie szuka najsmaczniejszych i najświeższych produktów do swojej kuchni. Ideą, która przyświeca działaniu tego konceptu jest kuchnia slow food – pyszna i zarazem dostarczająca organizmowi tego co najlepsze w jedzeniu.

Po przywitaniu, które odbyło się na tarasie z którego podziwiać można było widok na ogród, pasiekę i staw rybny, Szef Kuchni Konceptu Marek Flisiński wraz ze swoimi asystentami – Kamilem Raczyńskim, Sebastienem Kurantem i Mateuszem Stefaniakiem, zabrali gości do ogrodu, gdzie mieli za zadanie zebrać wszystkie składniki potrzebne do wykonania zaplanowanych przez Szefa dań. W koszach uczestników znalazły się między innymi pomidory, szczaw, bazylia, jałowiec, maliny, ziemniaki, buraki, marchew i wiele innych pysznych i świeżych produktów.

Po udanych zbiorach goście Water&Wine zostali podzieleni na grupy i pod czujnym okiem Marka i jego asystentów przygotowywali menu. Na stół trafiły dania zaskakujące swoim smakiem: tatar z buraków, chłodnik ze szczawiu, sum wiślany lekko podwędzony dymem z jałowca, królik z puree z marchwi i z sosem z naci oraz prawdziwa rozkosz dla podniebienia – lody malinowe z karmelem z pomidorów.

Do Warszawy uczestnicy wracali pełni nowych inspiracji kulinarnych i pomysłów na to jak wykorzystać w swojej kuchni świeże zioła i sezonowe warzywa.

Zdjęcia: masz.talerz / Kamil Roszczyk