Cisowianka
Kryształowe Zwierciadła 2017

Kryształowe Zwierciadła 2017

07 czerwca 2017

5 czerwca br. po raz dwudziesty drugi zostały wręczone nagrody Kryształowe Zwierciadła. Pasja, poświęcenie, wrażliwość, pozytywna energia - to cechy, które najczęściej powtarzały się przy prezentowaniu sylwetek pięciu tegorocznych laureatów.

Maja Ostaszewska otrzymała statuetkę z rąk Janusza Gajosa, w uznaniu dla jej ról filmowych i teatralnych,  odwagę mówienia tego, co myśli oraz solidarność, która daje siłę innym kobietom.

Świat sztuki reprezentuje również druga laureatka Maria Sadowska, wokalistka, kompozytorka, scenarzystka i reżyserka filmowa. Odebrała nagrodę m.in. za rozwijanie i umiejętne łączenie swoich  talentów, za filmy, ich silne bohaterki oraz  pozytywną energię i kobiecą moc.

Anna Alboth, inicjatorka marszu do Aleppo, została w tym roku doceniona za solidarność z uchodźcami i pokazanie światu, że nie można być biernym w obliczu cierpienia niewinnych ludzi.

Od wielu lat wśród wyróżnionych Kryształowym Zwierciadłem są reprezentanci nauki. W tym roku uznanie redakcji zdobył prof. Adam Maciejewski, lekarz, chirurg onkologiczny. Otrzymał on nagrodę za spektakularne operacje i wkład w rozwój polskiej i światowej transplantologii.

Nagrodę specjalną w roku 2017, z rąk redaktor naczelnej Zwierciadła Anny Bimer, odebrał Tomasz Stańko – jeden z najwybitniejszych trębaczy jazzowych na świecie. Artysta, którego porywające jazzowe improwizacje, budzą zachwyt na całym świecie rozsławiając przy tym Polskę.  Nagrodę otrzymał za rozwijanie i propagowanie jazzu, za to, że łączy wokół muzyki ludzi z różnych pokoleń i kontynentów, a dla wielu jest mistrzem. Za talent, który wciąż szlifuje i za pasję, którą konsekwentnie rozwija.

Podczas uroczystej Gali wręczony został Kryształek Zwierciadła. Jest to nagroda przyznawana przez czytelników magazynu Zwierciadło tym, którzy są dopiero na początku swojej drogi, ale mają już za sobą pierwsze sukcesy. Statuetkę w tym roku otrzymała dr Anna Łosiak, za dokonania naukowe, odwagę w wyborze życiowej drogi i konsekwencję, z jaką po niej kroczy. Statuetkę wręczył laureatce Szymon Majewski - autor felietonów w magazynie Zwierciadło.

Ceremonię wręczenia Kryształowych Zwierciadeł, która odbywała się w warszawskich ogrodach Królikarni poprowadziła Grażyna Torbicka. W uroczysty nastrój wprowadziła zaproszonych gości orkiestra kameralna Młodej Polskiej Filharmonii pod batutą Adama  Klocka. Wieczór uświetnił rewelacyjny koncert Brodki.

W tym roku Zwierciadło ma podwójne powody do świętowania. Mija 60 lat od ukazania się pierwszego numeru, który był 16-stronicowym czarno-białym tygodnikiem.

 

W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie w ramach naszej witryny stosujemy pliki „cookies” wskazane w polityce prywatności. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień w zakresie plików „cookies” w przeglądarce internetowej oznacza, że wyrażacie Państwo zgodę na ich zapis i wykorzystanie oraz, że akceptujecie naszą politykę prywatności.

Polityka prywatności OK, zgadzam się